Вартість розробки сайту — фактори формування, методи оцінки

Вартість розробки сайту — фактори формування, методи оцінки

Майже кожне звернення до веб-студії починається з питання, на яке важко дати відповідь однозначну і миттєву, але дати її треба обов’язково, бо від неї залежить, чи стане ця людина замовником. А звучить це питання так: «Скільки у вас коштує сайт?».

Питання у такому вигляді потребує дуже розлогої відповіді, але очевидно, що клієнт хоче почути конкретну цифру: «Сайт коштує стільки-то гривень (доларів)». Тому менеджер починає ставити питання, щоб з’ясувати, який сайт потрібний. З рештою, визначається тип сайту, основний функціонал і називаються мінімальна і максимальна можлива ціна. Обсяг робіт у проекті та ціна визначаються остаточно після розгляду комерційної пропозиції та складання технічного завдання на розробку веб-ресурсу.

Фактори, що визначають обсяг робіт та впливають на ціну розробки сайту

1. Тип та структура ресурсу.

Тип ресурсу визначається тим, які цілі ставить його майбутній власник. Для покращення іміджу компанії та донесення інформації про її продукцію чи послуги — сайт-візитка, для реклами товару чи послуги — лендінг пейдж, для продажу товарів онлайн — інтернет-магазин і т.д. Сайти різних типів мають різну структуру та кількість сторінок, відрізняються складністю функцій. Очевидно, що односторінковий лендінг коштує менше ніж інтернет-магазин, в якому може бути кілька тисяч сторінок у багаторівневому каталозі.

2. Складність дизайну.

Дизайн сайту — це стиль оформлення його сторінок. Як сукня чи костюм, сайт може мати “фабричний”, тобто шаблонний дизайн. Він був розроблений колись і використовується для різних сайтів, тільки відрізняються логотипи, кольори, картинки, тексти, шрифт. При розробці індивідуального дизайну для кожного сайту треба придумати щось нове, унікальне, особливе, і робота ведеться, як кажуть, "з нуля". Звісно, робота над шаблонним сайтом йде швидше і коштує менше, адже для нього використовується вже готовий дизайн.

3. Кількість модулів, складність функціоналу.

Складність функціоналу напряму залежить від типу сайту. Чим сайт більше, тим складніший взаємозв’язок між його сторінками та його взаємодія з користувачем. Наприклад, в каталозі інтернет-магазину працюють фільтри і сортування товарів, сайт інтегрований з кількома зовнішніми сервісами і системами. Опрацювання додаткових функціональних модулів збільшує обсяг робіт.

4. Додаткові послуги.

Сайт не може бути порожнім, його сторінки мають містити інформацію. Хто буде наповнювати сайт контентом? Якщо замовник не може чи не хоче брати на себе таку роботу, то її може виконати веб-студія, але вартість такої послуги додається до вартості розробки сайту.
Якщо замовник вже турбується про майбутні позиції сайту та його трафік, то варто одразу провести початкову SEO-оптимізацію, для чого залучаються відповідні фахівці, і їх робота оплачується.

5. Індивідуальні вимоги та побажання замовника.

Навіть сайти одного типу для різних замовників можуть суттєво відрізнятися за ціною. Навіть малі додаткові деталі в дизайні, структурі, функціоналі можуть вплинути на ціну сайту: чим більші відхилення від стандартних елементів, тим більше роботи, тим більше вартість розробки.

Тож, на поставлене на початку статті питання жодна веб-студія не дасть точної та швидкої відповіді. Оцінка вартості створення сайту є насправді не простою калькуляцією, а важливим діалогом клієнта із розробниками при замовленні сайту, доволі складним пошуком бездоганного співвідношення “ціна/якість”.

Популярные статьи в разделе Разработка сайтов
Разработка сайтов
Тренды веб-дизайна 2017: 11 способов быть на шаг впереди MakeBeCool
Вот и 2016 год уже подходит к концу. Многие начинают его анализировать и формировать выводы. Диза...
Разработка сайтов
Какая конверсия landing page считается хорошей? Impulse Design
Показатель конверсии Landing page – это непосредственная оценка эффективности одностраничка и, ка...
Разработка сайтов
Что выбрать — шаблон или уникальный дизайн? Promodex
В процессе создания продающего сайта неизбежно станет вопрос о внешнем виде, дизайнерском оформлении...

Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in /home/mmas/it-rating.in.ua/www/index.php on line 107