СЕКРЕТИ НЕЙМІНГУ: УКРАЇНСЬКА У ТРЕНДІ

452
logo
СЕКРЕТИ НЕЙМІНГУ: УКРАЇНСЬКА У ТРЕНДІ

Гарна назва для бізнесових цілей, як мінімум повинна бути автентичною та такою, щоб її упізнавали та пам’ятали. Її відразу потрібно перевіряти на милозвучність, та необхідно пов'язувати з продуктом, спеціалізацією або видом діяльності компанії.
 

Хоча підбір імені для бренду, звичайно, краще довірити професіоналам, які на цьому спеціалізуються. У нас в країні, на жаль, далеко не всі охочі, з бізнесу, усвідомлюють його важливість для побудови бренду.

Напевно саме тому трапляються назви, як варіант, будівельно-монтажних фірм по типу «БМУ-ХХ». Кому вони можуть запам’ятатись? Який унікальний посил несуть у собі?

Аби знайти те саме, єдине вірне ім'я треба перебрати десятки варіантів. Причому, практики знають - узгодження з клієнтом може зайняти набагато більший проміжок часу, ніж власне креатив. Так, реальний випадок, коли клієнтка вибирала назву 10 місяців, за які встигла виносити й народити дитину.

Але це виняток. Хоча всім потрібен час на роздуми, обговорення назви зі знайомими, рідними. І тут агентствам важливо одразу запропонувати цілу низку однаково якісних назв, які враховують всі ввідні брифу, та поступово звужувати їх до тієї самої.

А для клієнта робота з професійним агентством, яке не перший рік на ринку, це ще й додаткова страховка від репутаційних ризиків і фінансових втрат у майбутньому. Тут не вийде зекономити, придбавши назву «на стороні», бо цілком може бути, що вона не унікальна і з нею не можна буде виходити на інші ринки. Тому, агентства враховують патентні моменти вже на етапі розробки лого. І навряд чи це зробить фріланс.

Однак, на відміну від західного ринку, де розробка назви - це ціла індустрія, у нас, і досі, власники бізнесу дуже часто займаються цим самі.

Тож маленький кейс для всіх - зараз добре «заходять» українські назви на латиниці. Тому, що у них низьке конкурентне середовище. Тобто їх можуть запам’ятати краще, ніж конкурентів. До того ж вони легше сприймаються аудиторією, відповідно - з ними легше продавати. А ще в україномовної назви є й суто практичні переваги. Наприклад - такі назви ефективніші в плані доступності вільних доменів, патентної чистоти. Адже, нагадаю, під назву потім реєструється домен і створюється сайт. І той, хто стикався з проблемами пошуку вільних імен на доменах, розуміє, на скільки це важливо.

І тут, до речі у наших бізнесменів дуже часто присутній стереотип про те, що потрібно використовувати класичні зони: - com., -net. і так далі. Але ж для бізнесу можна використовувати спеціалізовані. Наприклад, для групи компаній відмінно підійде домен -.group, а для кав'ярні -.coffee.

А першочергове завдання всього комплексу робіт, пов'язаного зі створенням гучної, милозвучної та такої, що запам’ятається назви - це формування у свідомості людини враження про те, що саме цей продукт закриває певну потребу. Це вищий пілотаж неймінгу.

Дивіться: «Спортивне взуття», «Швидка їжа» - при цих словосполученнях у вас в голові відразу ж виникають певні бренди. Це тонка, прискіплива, системна робота.

Тому, на завершення ТОП 5 тез того, чого не має бути у назві для бізнесу:
1. Вона не повинна викликати негативних асоціацій;
2. У ній не має бути поганого (фонетичного) звучання особливості написання і вимови потрібно завжди враховувати;
3. Вона не повинно нагадувати інші (якщо, звичайно, Ви не збираєтеся продавати підробки);
4. Назва не повинно містити відразу кілька послань цільовій аудиторії;
5. І нарешті, вона не може бути порожньою і байдужою, для потенційних клієнтів.

Хоча замовник у цій справі головний - йому, зрештою, з цією назвою жити!

Популярные статьи в разделе Разное
Тип: Разное Компания: MakeBeCool
Добавлено:22-06-2017 14330
Сравнение 3 вариантов фулфилмента: дропшиппинг, 3PL и самостоятельная реализация
Чтобы принять правильное решение, нужно понимать, как работает каждая модель. Это поможет распределить приоритеты и инвестировать в то, что действительно важно.
Тип: Разное Компания: MakeBeCool
Добавлено:22-06-2017 14330
Тип: Разное Компания: Impulse Design
Добавлено:20-06-2017 8861
Что такое digital агентство?
В этой статье мы расскажем что собой представляет digital агентство и почему данный вид компаний становится настолько популярным в сайтостроении
Тип: Разное Компания: Impulse Design
Добавлено:20-06-2017 8861
Тип: Разное Компания: TrendLine
Добавлено:13-07-2017 4230
Как рассчитать KPI для сотрудников IT-компании?
Сейчас модно подсчитывать ключевые показатели эффективности программиста, верстальщика или аккаунт-менеджера по особой формуле – KPI. В ней мы учитываем объем выполненной работы, ее качество, профессиональный рост сотрудника. Для каждого отдела существует своя система KPI, от которой напрямую зависит размер заработной платы и успех специалистов. Теперь важно разобраться: как вывести универсальную, а главное – справедливую...
Тип: Разное Компания: TrendLine
Добавлено:13-07-2017 4230
Читайте нас в Facebook!

https://www.facebook.com/itrating/

или

Поделитесь данным материалом в соц.сетях: