Що дає сайту перехід на HTTPS протокол?

SEO Лаймнет
15-01-2019
540
Що дає сайту перехід на HTTPS протокол?

Перехід сайтів на протокол HTTPS почався ще на початку 2000-х, і у сучасних умовах його наявність у сайту вважається необхідністю. Правда, офіційно він не є обов’язковим, і досі ще велика частина сайтів працює з використанням протоколу HTTP.

Що таке HTTPS ? (для тих, хто не в курсі)

HTTPS (Hypertext Transport Protocol Secure) – це протокол передачі даних, який підвищує рівень безпеки та конфіденційності обміну інформацією між сайтом та пристроєм, що використовується для доступу в мережу.

Перехід сайту на HTTPS протокол дає кілька рівнів захисту:

 • Шифрування даних для уникнення їх перехоплення. Завдяки цьому дані відвідувачів сайту, їх поведінка на сторінках ресурсу та інша конфіденційна інформація не стануть здобиччю інтернет-зловмисників.
 • Фіксування будь-якої зміни або спотворення даних, що забезпечує їх збереження.
 • Безпечна аутентифікація захищає інформацію від перехоплення, підміни або спотворення.

Для яких сайтів важливий протокол HTTPS?

Перейти на захищений протокол бажано в першу чергу тим веб-ресурсам, які використовують персональну інформацію користувачів (яскравий приклад - інтернет-магазини), але це також рекомендовано і всім іншим сайтам. Правда, процедура переведення сайту на HTTPS потребує певної підготовки.

Для переходу на HTTPS необхідно придбати цифровий сертифікат безпеки (SSL сертифікат). Це електронний документ від центру сертифікації, яким підтверджується належність зазначеної веб-адреси конкретній особі або організації. При виборі типу сертифікату треба ознайомитися з офіційними рекомендаціями.

Протокол HTTPS - фактор ранжування

Ще в 2014 році Google оприлюднив заяву про те, що HTTPS протокол стає фактором ранжування. Це означає, що перехід на безпечний протокол для сайту може покращити його позицій у пошуковій видачі. І SEO-фахівці підтверджують, що сайти з HTTPS мають значно кращі позиції в SERP, ніж їхні HTTP-конкуренти.

Як зберегти позиції сайту при переході на HTTPS?

Власники деяких ресурсів скаржилися на значне зменшення трафіку після переходу на новий протокол. Справа в тому, що процедура переходу на цей протокол не обмежується придбанням SSL сертифікату, а додатково вимагає виконання установлених дії, і, можливо, при цьому десь було припущено помилок.

Ось перелік основних вимог до сайту для його успішного переходу на HTTPS зі збереженням рейтингу у пошуковій системі.

 • Кожен елемент сайту має використовувати HTTPS протокол, в тому числі віджети, java-скрипт, CSS-файли, файли зображення і контенту.
 • Всі URL-адреси з HTTP мають бути переведені на аналогічні адреси з HTTPS з допомогою 301-го редиректу.
 • Всі канонічні теги мають вказувати на версію URL-адреси з HTTPS.
 • Необхідно переписати абсолютні URL-адреси внутрішніх посилань, щоб вказати на HTTPS.
 • Версію сайту з протоколом HTTPS треба зареєструвати в сервісах Google.
 • Переіндексація сайту з HTTPS в інструментах для веб-майстрів забезпечить його правильне сканування і відображення у браузері.
 • Файли Sitemap треба оновити, щоб відобразити нові URL-адреси. Нові файли Sitemap треба надіслати в інструменти для веб-майстрів.
  Увага: Варто залишити старі (HTTP) файли Sitemap на 30 днів, з тим щоб пошукові системи змогли просканувати і «обробити» 301 редіректи.
 • Файл robots.txt також треба оновити и додати в нього нові файли Sitemap.
 • Можна також оновити код відстеження в Google Analytics.

Компанія "Лаймнет" пропонує послуги тим, хто хоче перевести сайт на HTTPS протокол. Перехід буде успішно виконаний нашими спеціалістами, які достеменно вивчили всі рекомендації.

В адресному рядку браузера буде показаний значок, що Ваш сайт працює з протоколом HTTPS, що безсумнівно збільшить довіру користувачів до ресурсу. Збільшиться час їх перебування на сторінках сайту, знизиться показник відмов, збільшиться трафік та продажі.

Також ми можемо взятися за просування Вашого сайту. Наші SEO-фахівці використовують ефективні методи, до яких зокрема входять оптимізація швидкості завантаження сторінок, покращення якості контенту, збільшення кількості зовнішніх посилань та ін. З успішними кейсами просування Ви можете ознайомитися на сторінках нашого інтернет-ресурсу.

Популярные статьи в разделе SEO
SEO
SEO
13-11-2017
Функции Google Spreadsheets в помощь SEO-специалисту Promodex
В работе, SEO-специалисту приходится собирать, систематизировать и обрабатывать большие объемы ра...
SEO
SEO
10-03-2016
Сайт, который будет приносить прибыль Promodex
Хотите, чтобы ваш сайт приносил прибыль? Мы поделимся с вами тонкостями создания продающих сайтов, р...
SEO
SEO
13-04-2016
Что твой учитель не рассказал об оптимизации скорости сайта MakeBeCool
Digital note 3. Перевод свежих статей о digital.В Скорость загрузки сайта - один из факторов, которы...