Релевантний контент, про який так багато говорять сеошники

SEO Лаймнет
16-01-2019
531
Релевантний контент, про який так багато говорять сеошники

У відповідь на пошуковий запит користувача пошукова система (ПС) показує сторінки з веб-ресурсами, де той може знайти те, що шукає. При цьому першими показуються сайти, які якнайкраще відповідають вимогам ПС. Одним з цих факторів ранжування є якість контенту.

При просуванні сайту покращення контенту є обов’язковим пунктом внутрішньої оптимізації. Що ж таке якісний, релевантний контент?

Термін “релевантний” означає такий, що має відношення (до чогось), відповідний чомусь. Але для пошукової системи важливі також інші параметри.

1. Оптимальний обсяг тексту

Не існує конкретної кількості знаків, яка є орієнтиром для всіх випадків. Обсяг тексту великою мірою визначається тематикою сайту. Очевидно, що для інформаційних сторінок, наприклад, “Послуги компанії”, текст може бути досить великим (4000-5000 символів), а текст опису товару — короткий, до 1500 символів.

Для визначення оптимальної довжини тексту для певної сторінки можна звернутися до того ж таки Google, найпопулярнішого пошуковика, і проаналізувати тексти першого десятка сайтів, що видалися за цільовим для даної тематики ключовим запитом. Прості арифметичні дії дадуть середній для цієї вибірки обсяг тексту.

2. Читабельність (зручність читання)

Одним з критеріїв оцінки якості контенту є його структурованість. Ґуґл любить структуровані тексти з абзацами, заголовками та списками. Але не слід забувати, що в першу чергу текст має бути привабливим для відвідувачів сайту, а це значить, що інформація повинна бути викладена зрозуміло і грамотно.

При написанні тексту обов’язково треба перевірити орфографію, в чому допоможуть різні онлайн сервіси. Вони ж пропонують і перевірку унікальності (про це буде нижче). Також стануть у пригоді старі добрі орфографічні і тлумачні словники.

3. Щільність ключових слів

Ключові слова (фрази) — це запити інтернет-користувачів. Наявність ключових фраз на сторінках сайту служить ознакою, за якою ПС відбирає сайти для користувача. Але текст, складений з одних тільки ключових слів, сприймається як переспам, і сайт з таким контентом опиняється на задвірках пошукової видачі. Тут гасло копіратера — “не передати куті меду”. Оптимальною вважається щільність ключових слів 3-4%.

4. Унікальність тексту

Забезпечення високої унікальності тексту — важлива робота для оптимізації сайту. В ній допоможуть численні онлайнові сервіси як то “Антиплагіат” (content-watch.ru) або “Перевірка тексту на унікальність” (text.ru). Вони перевіряють, наскільки даний текст відрізняється від контенту інших сайтів. У багатьох випадках унікальним вважається текст, для якого сервіс показав 80%.

Але пошукові машини з кожним роком розумнішають, і Google вже вміє визначати смислову унікальність тексту з допомогою латентно-семантичного аналізу. Тож копірайтерам треба постаратися, щоб отримати гарні оцінки за "твори". Зрозуміло, що ПС не сприймає тексти як людина, але їй допомагає аналіз поведінки відвідувачів на сайті. Якщо контент не привабливий, то вони швидко покидають його сторінки.

Збираючи ці фактори воєдино, можна сформулювати поняття “релевантний контент”, як текст, що містить інформацію, релевантну пошуковому запиту користувача, що має логічну структуру і написаний грамотно. Та саме такі твори нас вчили писати у школі!

Популярные статьи в разделе SEO
SEO
SEO
13-11-2017
Функции Google Spreadsheets в помощь SEO-специалисту Promodex
В работе, SEO-специалисту приходится собирать, систематизировать и обрабатывать большие объемы ра...
SEO
SEO
10-03-2016
Сайт, который будет приносить прибыль Promodex
Хотите, чтобы ваш сайт приносил прибыль? Мы поделимся с вами тонкостями создания продающих сайтов, р...
SEO
SEO
13-04-2016
Что твой учитель не рассказал об оптимизации скорости сайта MakeBeCool
Digital note 3. Перевод свежих статей о digital.В Скорость загрузки сайта - один из факторов, которы...