Чому всі говорять про Clubhouse і що це таке?

Разное WOO Company
26-02-2021
94
Чому всі говорять про Clubhouse і що це таке?

 

Як з’явився Clubhouse, та в чому особливість цієї соцмережі?

Загадкову соцмережу під назвою Clubhouse запустили у квітні 2020 року. ЇЇ автори - Пол Девісон і Роган Сетом. 

У Девісона вже було раніше кілька проєктів - Highlight і Shorts. Їх викупив Pinterest, де працював Пол, перш ніж розпочати роботу над Clubhouse. 

Головна особливість проєкту Clubhouse - живе спілкування. В соцмережі функціонують «кімнати» і «клуби», які розділені спільними інтересами учасників. Взаємодіяти в них можна тільки голосом і лише в режимі реального часу - записувати розмови заборонено правилами сервісу. 

Користувачі Clubhouse можуть створювати «кімнату» для обговорення певної теми, а їхні підписники отримуватимуть сповіщення з пропозицією приєднатися до розмови. Після підтвердження своєї участі в розмові «кімнати», інформація про неї стає доступною іншим підписникам. Таким чином збільшується кількість учасників розмови. В ході бесіди користувачі діляться на спікерів та слухачів, ці ролі можуть змінюватись, можна підіймати руку, ставити запитання та коментувати почуте. 

Якщо користувач вже тричі створював тематичні розмови в «кімнатах», він може претендувати на створення масштабнішої платформи - «клубу». Для цього необхідно дочекати схвалення модераторів Clubhouse. «Кімнати» в Clubhouse бувають публічними, приватними чи доступними тільки для членів певного «клубу». 

Чим Clubhouse відрізняється від Zoom чи Google Meet? 

Clubhouse більш відкритий для швидкого входу. Тут більшість «кімнат» відкриті. Користувач знаходить їх через пошук в додатку, або гортаючи свою стрічку. Вона формується відповідно до зацікавлень та підписок користувача. 

В Zoom та Google Meet необхідно мати посилання на зустріч, щоб стати її учасником. До того, Clubhouse формує календар майбутніх розмов, щоб ви могли розпланувати свій час.

 

 

Чому Clubhouse став популярним? 

«Вважаю логічним продовженням тренду платних навчальних матеріалів, які активно викладали в безкоштовний доступ з початком карантину рік тому. Обмеження в тому, що зустріч записати, щоб переслухати потім неможливо, створює додаткову цінність бути присутнім і робити нотатки безпосередньо під час ефіру. Перевагою є також можливість поставити питання спікеру тут і зараз. Зважаючи на те, що гіганти соціальних медіа активно включились в розробку подібних інструментів, говорить, що тренд має великі шанси», - говорить CEO WOO Company Дмитро Мельникович. 

Підозрюємо, що популярність Clubhouse пов’язана також зі зростанням уваги до подкастів. До того ж часте використання голосових повідомлень замість текстових свідчить про потребу аудиторії в окремій соцмережі, яка задовільнятиме потребу живого спілкування. 

Спрацював також грамотний маркетинг і утворення штучного ажіотажу. Люди завжди хочуть те, що отримати складно. Потрібно дочекатись інвайту, а тобто хтось має вирішити, що вам це цікаво,  вам потрібно тут з’явитись. 

Не в останню чергу Clubhouse завдячує своїй популярності знаменитостям. Раніше Ілон Маск був лише в Twitter, тепер же Маск організовує живі дискусії про експедицію на Марс, цивілізації на цій планеті, роботу Neuralink, про виховання дітей.

Усі охочі не змогли взяти участь в дискусії, тому її запис оприлюднили на YouTube.

Можна використовувати Clubhouse для реклами? 

Clubhouse точно стане платформою, де можна буде знайти дорослу, платоспроможну аудиторію. Але критика цієї соцмережі теж вже з’являється. Перш за все через слабку модерацію, в результаті якої в «кімнатах» може з’являтись негатив між учасниками. Також критикують ефект «бульбашок», в яких учасники спілкуються лише в межах своїх інтересів, а не розширюють їх. 

Попри це, проєкт Clubhouse сьогодні оцінюють в $ 100 млн. І оцінка зростатиме, адже кількість інвесторів більшає.

 

 

 

Больше не нужно искать и обзванивать диджитал-агентства!
Создайте тендер и получите предложения по цене и срокам от лучших веб-студий Украины.
Это бесплатно и займет 2 минуты. В каталоге 1500+ диджитал-агенств, готовых помочь в реализации ваших задач. Выберите и сэкономьте до 30% времени и бюджета!
Создать тендер
Популярные статьи в разделе Разное
Разное
Разное
22-04-2021
Почему выбирают технику Apple? IT рейтинг UA
Выпуск 12 линейки смартфонов от компании Apple стал самым ожидаемым событием 2020 года. Было пред...
Разное
Разное
16-04-2021
Почему Вашему офлайн-бизнесу необходим онлайн-маркетинг? SySale
Вы еще не используете популярный инструмент для повышения продаж и увеличения клиентской базы? Вы...
Разное
Разное
13-04-2021
Как назвать интернет-магазин? Centum-D
Когда приходит время придумать название для интернет-магазина, это оказывается не так просто сдел...
Bug